24 Ağu 2011

Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon deyince hemen renkler kumaşlar gelmesin aklınıza. Burada biraz el becerilerinizi konuşturmanız gerek. Tabi bazı sitelerde hazır hallerini de bulabilirsiniz ama evinize uymaz rengi olmaz içinize sinmez işte bi şekilde beğenmezseniz kendiniz  ya da bir marangozla anlaşıp kolayca yapabilir yaptırabilirsiniz bu şıklıkları. Mesela ben Denizli ye döner dönmez bi kaç tanesini deneyeceğim.

Merdivenler, genelde hanımların perde takmak duvar silmek, erkeklerin ampül değiştirmek vb işlerine yarar . Evin en özensiz köşesine atılırlar. hatta mümkünse görünmeleri pek istenmez. çünkü görüntüsü beğenilmez. kaba bulunur. sevilmezler kısaca. sadece bizim boyumuzu uzatmaya katkıları vardır başka ne işe yararlar düşünmeyiz bile.Ama adamlar düşünmüş işte. Ve bence iyi ki de düşünmüşler.


Bu yukarıdaki bebeği ben çok beğendim. Banyolar dekorasyondan pek nasibini almaz. fayanslar güzel olsun havluların rengi uysun kokulu sabunlarımız olsun tamam bitti gitti. İşte banyonuza bambaşka hava katacak size bir merdivene, boyaya ve rafları için biraz toza bulanmaya ( raflarını da siz yapıverin artık :) mal olucak şahane bi şey. ayrıca böyle raflar yerine boy boy kutulardan da faydalanabilirsiniz. Ayrıca tarzınıza uygunsa bunu banyo harici de kullanabilirsiniz. mesela ben odam da dergilerimi taşıtacağım bu güzele :)
Bu fıstık ise home office kullananlar için ideal.Evinde şirin bi çalışma köşesi isteyenler bunu kullanabilirler. tabi bu merdiven formatında ancak boyutları pek uymamış yani özel yaptırmanız gerekecektir. Ben bunu da sevdim home office e ihtiyacım olmasa da illa ki bi çalışma köşem olacak. varsın böyle olsun :)

Şimdi gelelim evi minik olan ve bir gömme dolabı olan hanımlara. beyler de süsleri atıp kendilerine uyarlayabilirler :) gömme dolaplar genelde ufaktır  kıyafetler taşar yeni bi dolap ihtiyacı doğar vs vs. İşte siz o yeni dolap ihtiyacınızı karşılarken biraz büyük bi dolap alın ve gömme dolabınızı da süpriz bi kutuya dönüştürün. çalışma masanız çok yer kaplıyorsa dağınık çalışan biriyseniz ve arkadaşlarınız çat kapı geliyorsa bu tam size göre :) kapıları kapatın ve ta-ta!! dağınıklık gitsin. Bu kesinlikle favorim :)

Bu kornişleri çok tutmuşum ki kaydetmişim ama bu ağaç dalını da kafanıza göre boyayıp asamazsınız ki oraya. bana oysa en pratiği bu gelmişti. şimdi bakınca perdelerin asıldığı yerlerin eşit olduğunu görüyorum ve bu perdenin kapanmasının zor olduğunu da görüyorum evet. perde takılma riski oldukça yüksek ama hayati olmasa gerek :) oysaki ben bunu çok sevmiştim ama pratik değilsin ne yapalım seni eledik ama belki illaki denemek isteyen olur :)


Bunu var ya yerim. yiyemezsem koklarım ben. Hiç aklınıza gelirmiydi ki tabi ki de gelmezdi :) Bu tam mutfaklar için başka yerde kullanılmaz kullanılamaz. orada kullanılan askıları daha şirin bi şey ile değiştirme şansınız var. sonra oraya en şirininden bi de mutfak önlüğünüzü asacaksınız ve seyredeceksiniz :)Bu da çok orjinal değil mi sizce. tabi ki bu da banyoya yakışır aksi iddia bile edilemez. :)Gelelim assolistimize. Bu parça benim 2. favorim. Çok ama çok şık. Bunu illaki evinizin duvarına değil bi tahta parçasına monte edip portatifte kullanabilirsiniz. Evet çünkü ben öyle kullanacağım :) Artık çantalarımı taşıyacak bu güzeller. Denizli ye gidince çok işim var çok :)


Bunlarla sınırlı mı paylaşılacak şeyler tabi ki değil. Daha yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ve işinize yarayacak öneriler var. Onları kendiniz yapamayacaksınız ama yaptırmanız için hiçbir mani yok :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder